Bisiklet Seçimi Nasıl Yapılır?

Tüm çocuklar kesinlikle bisikletle bir süre geçirirler. Çocuklar için bisiklet; özgürlük, Özgüven, kendi kendine yeterlilik gibi özelliklerin geliştirilmesi anlamına gelir. Çocuklar Bisiklete binmenin birçok faydası vardır. Uzmanlara göre, bisiklete binmek çocuklarınıza risk alma becerileri ve risklerle başa çıkma yeteneği kazandırır. Çocuklarınız bisiklet sürerken çevreyi daha kolay tanıyacaktır. Çocuklarınızın el ve motor becerilerinin gelişiminde önemli bir rol oynayan bisiklet, özellikle 7-8 yaş arası çocuklar için eğlenceli bir hobi haline gelir.

Kalite, sürüş konforu ve güvenliği ön planda olan bisikletleri satın almadan önce bazı ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Çocuklarınız için bisiklet seçiyorsanız Bilmeniz Gerekenler:

Şeyler ne Zaman bir Çocuk Bisiklet Satın Düşünün için
Bir çocuk bisikleti satın alırken, en önemli faktör çocuğun güvenliğidir. Bu konuda güvenilir ve tanınmış markaları seçmek en iyisidir. Ancak, bir bisiklet satın alırken bu kriter tek başına yeterli değildir.

Çocuğunuzun boyuna ve fiziğine göre bir çocuk bisikleti seçmelisiniz. Uzun yıllar süreceği göz önüne alındığında, yüksek bir bisiklet seçmek çocuğunuzun sürüş sırasında zorluk çekmesine ve güvenliğini azaltmasına neden olacaktır. Çocuklar genellikle 2 yaş civarında Bisiklete binmeye başlarlar. 3 tekerlekli bir çocuk bisikleti olarak 2 yaşındaki bir çocuk bisikleti önerilir. Çocuk bisikletleri, bir kaza durumunda bisiklet parçalarının çocuk tarafından zarar görmeyecek şekilde inşa edilmelidir.

Buna ek olarak, direksiyon simidi çok kolay bir kullanıma sahip olmalıdır. Düz ve çok geniş bir direksiyon simidine sahip bisikletler, çocuğunuzun kontrol etmesini zorlaştırabilir ve dengesini bozabilir.

Çocuklarınız için bisiklet satın alırken, kask ve Diz pedleri de satın almalısınız. Bu şekilde, çocuklarınız Olası düşmelerde yaralanmayacaktır.

Çocuk bisiklet modelleri ve Çocuk bisiklet önerileri
Çocuğunuz için uygun bir bisiklet bulmak için, hangi bisikletin çocuğunuza daha uygun olacağını bilmelisiniz. Doğru bisikleti bulmak, çocuğunuzun daha iyi bir Bisiklete binmesini sağlar ve aynı zamanda bisikletin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Bir bisiklet satın almadan önce belirlediğiniz özellikler bisikletin fiyatını doğrudan etkiler. Daha düşük fiyat, daha kısa olacağını bilmelisin. Daha sağlam ve daha fazla özelliğe sahip bir bisiklet daha yüksek bir fiyata sahip olacaktır.

Çocuğunuz için satın alacağınız bisiklet modellerini aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

Çocuk bisikletinin 3 tekerleği varsa, genellikle 2-4 yaş arasındaki çocukların sürme yeteneğini geliştirmek için kullanılır. Bu yaş aralığında, çocuğunuzun motor becerileri yeni geliştiğinde, 3 tekerlekli bir çocuk bisikleti seçmek çok daha iyi olacaktır.

Çocuk bisikletinin 4 tekerleği varsa, 4-9 yaş arasındaki çocuklar tarafından tercih edilmesi gereken bir bisiklettir. Motor becerilerinin daha da geliştirilmesi ve dengenin iyileştirilmesi için ideal bir bisiklettir.

  • Çocuk bisikleti 2 tekerlekli bir bisikletse, Güvenlik Ekipmanı ile sürmek çok daha iyi olacaktır. Bisiklet kaskı, diz pedleri, dirsek pedleri ve kol bantları kullanarak çocuğunuzun Bisiklete daha güvenli bir şekilde binmesine izin verebilirsiniz.
  • 14 tekerlekli çocuk bisikleti, 1 yaşında olan ve yeni bir Bisiklete binmeye başlayacak olan çocuklar için tercih edilmesi gereken bir bisiklet türüdür. Şişirilebilir lastiklere sahip bisiklet modellerini seçmelisiniz. Takviye tekerlekleri zemine tam temas halinde olmalı ve bunları düz yüzeylerde kullanmalıdır.
  • 15 tekerlekli çocuk bisikleti, 2 ila 4 yaş arası çocuklar için uygun bir bisiklet türüdür. Bisiklet en fazla 10 kilo ağırlığında olmalıdır. İç tüp olmalı. Mümkünse, yan tekerlekler yumuşak ve kauçuk yapıda tercih edilmelidir. Jantların alüminyum olması paslanmayı önler ve milimetrik dönüş sağlar ve frene temas etmez. Çocuğunuz bisiklet sürerken dişliyle teması önlemek için tamamen korumalı bir zincir korumasına sahip olmalıdır.
  • Çocuk bisikleti 16 jant, genellikle 3 ila 7 yaş arasındaki çocuklar için çekici olan bir bisiklet türüdür. Bisiklet, çocuğunuzun bisikleti kontrol edebilmesi için ortalama 11-12 kilo olmalıdır. Bisikletin boyutu arttıkça bisikletin hızı arttıkça, fren kolları daha sağlam tercih edilmelidir. Lastikler daha az sırt ve daha fazla sürtünmeye sahip olmalıdır. Direksiyon simidi ve koltuk ayarı çocuğun yüksekliğine göre ayarlanmalıdır. Çocuğunuzun 2 tekerlekli bisiklet dengesine alışması için takviye tekerleklerini biraz yukarı çekmelisiniz.
  •  Çocuk bisikleti 18 jant, 5 ila 9 yaş arası çocuklar için tercih edilen bir bisiklet türüdür. Dişli, amortisör ve alüminyum türleri vardır. Çocuğunuz zayıfsa, daha hafif bir bisiklet tercih etmelisiniz.

Çocuk Bisiklet Fiyatları

Çocuk bisiklet fiyatları bisikletin markasına, modeline ve özelliğine göre değişir. Okul öncesi veya okul çağındaki çocuğunuz için satın aldığınız bisikletlerle çocuğunuzu hem eğlenceli hem de daha yetenekli hale getirebilirsiniz.

Çocuk bir bisiklet satın alırken belirleyecektir.

Özelliklerinize, güvenliğinize ve kullanım sürenize karar vermek hem maddi hasarı önleyecek hem de çocuğunuzu daha güvenli hale getirecektir. Çocuk bisiklet fiyatları; koltuk, jant numaraları ve lastik tipleri gibi birçok özelliğe göre değişir.

Bisiklette kullanılan malzemelerin çeşitliliği, güvenlik avantajları, kullanım kolaylığı ve kalite gibi özellikler daha da arttığından, fiyat yukarı yönde değişir. Çocuklarınızın eğlenmesini sağlayan bisikletler, farklı tasarım ve üretim süreçleri ile piyasaya sürülüyor ve kaliteyi arttırıyor, sağlığı ön planda tutuyor. Çocuğunuzun güvenliği için jant, fren ve çerçeve parçalarının alüminyumdan yapılmış olması önemlidir.

Çocuk bisiklet markaları her gün çocuk bisikletleri ile daha iyi çalışır. En çok tercih edilen çocuk bisiklet markaları arasında; Ümit bisiklet, Salcano, Orbis, Bianchi ve Tunca gibi markalardır. Çocuk bisikletleri Gittigidiyor’da en ucuz fiyatlarla bulunabilir. Gittigidiyor’dan bisiklet markalarını inceleyerek size uygun modeli kolayca satın alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir